Pomoc dla Mikołajka

Mikołajek urodził się z zespołem Cri du Chat, czyli delecją 5 chromosomu. Jest chory genetycznie i na chwilę obecną nie odkryto lekarstwa ani sposobu na naprawienie popsutych chromosomów. Jednak możemy zrobić bardzo dużo, aby pomóc mu być jak najbardziej sprawnym i szczęśliwym człowiekiem. I na tym się koncentrujemy.

Pytacie nas często, jak można pomóc Mikołajkowi. Poniżej kilka naszych przemyśleń i jednocześnie wielkich i małych próśb do Was.

Mikołaj potrzebuje naszego wsparcia na wielu płaszczyznach. Wymaga zarówno ciągłej intensywnej rehabilitacji ruchowej i logopedycznej, jak również terapii wspierającej rozwój intelektualny. Czeka nas, najbliższą rodzinę, długa i niełatwa droga, ale cierpliwą i intensywną pracą na pewno pokonamy nie jeden milowy krok do sprawności Mikołajka.

POMOC FINANSOWA:

Wydatków jest i będzie bardzo dużo, bo niestety możliwości refundacyjne rehabilitacji są ograniczone, a potrzeby ogromne. Chcemy dać Mikołajowi jak największe możliwe wsparcie i szansę na dobre życie. Dlatego, jeśli chcielibyście włączyć się w nasze działania i pomóc  Mu w jego rozwoju, będziemy Wam bardzo wdzięczni za każdą, nawet najdrobniejszą cegiełkę – darowiznę na rzecz Mikołaja!

Wpłaty DAROWIZNY można dokonać na konto Fundacji:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa

konto: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem: 32102 Muchowski Mikołaj darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

lub pod adresem: https://dzieciom.pl/podopieczni/32102

Za każdą pomoc gorąco dziękujemy!!!

Wszystkie zgromadzone środki będziemy mogli wykorzystać na wspieranie terapeutyczne rozwoju Mikołaja:

  • turnusy rehabilitacyjne,
  • rehabilitację ruchową, psychologiczną, logopedyczną, zajęciową oraz inne terapie wspomagające rozwój psychoruchowy, które nie są dostępne w ramach NFZ,
  • zakup niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego oraz ortez,
  • edukację i pomoc dydaktyczną dla Mikołaja.

Fundacja Zdążyć z Pomocą ma także status organizacji pożytku publicznego, dlatego można także podarować Mikołajkowi 1,5 % podatku.

KRS 0000037904

Cel szczegółowy: 32102 Muchowski Mikołaj

Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Mikołaj potrzebuje przede wszystkim Was, przyjaciół, ludzi, którzy go zaakceptują takim, jakim jest, którzy będą dla niego serdecznymi przyjaciółmi, wpadną czasem na herbatkę i pogaduchy, będą cieszyć się razem z nami z jego małych i dużych sukcesów…

Dziękujemy, że jesteście, że pamiętacie o nas, że myślicie o Mikołajku… Czasem boję się dalekiej przyszłości, ale gdy czuję, że nie jesteśmy sami, boję się znacznie mniej.

Bo RAZEM MOŻNA WIĘCEJ <3