Pomoc dla Mikołajka

Mikołajek jest chory genetycznie i na chwilę obecną nie odkryto lekarstwa ani sposobu na naprawienie popsutych chromosomów. Jednak możemy zrobić bardzo dużo, aby pomóc mu być jak najbardziej sprawnym i szczęśliwym człowiekiem. I na tym będziemy się koncentrować.

Pytacie nas często, jak można pomóc Mikołajkowi. Dlatego poniżej kilka naszych przemyśleń i jednocześnie wielkich i małych próśb do Was.

Mikołaj potrzebuje naszego wsparcia na wielu płaszczyznach. Wymaga zarówno ciągłej intensywnej rehabilitacji ruchowej i logopedycznej, jak również terapii wspierającej rozwój intelektualny. Czeka nas, najbliższą rodzinę, długa i niełatwa droga, ale cierpliwą i intensywną pracą na pewno pokonamy nie jeden milowy krok do sprawności Mikołajka.

POMOC FINANSOWA:

Wydatków jest i będzie bardzo dużo, bo niestety możliwości refundacyjne rehabilitacji są ograniczone, a potrzeby ogromne. Chcemy dać Mikołajowi jak największe możliwe wsparcie i szansę na dobre życie. Dlatego, jeśli chcielibyście włączyć się w nasze działania i pomóc  Mu w jego rozwoju, będziemy Wam bardzo wdzięczni za każdą, nawet najdrobniejszą cegiełkę – darowiznę na rzecz Mikołaja!

Wpłaty można dokonać na konto Fundacji:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa

konto: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

nr ewidencyjny: 32102 MUCHOWSKI MIKOŁAJ

z dopiskiem: darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

 

lub pod adresem: https://dzieciom.pl/podopieczni/32102

Za każdą pomoc gorąco dziękujemy!!!

Wszystkie zgromadzone środki będziemy mogli wykorzystać na wspieranie terapeutyczne rozwoju Mikołaja:

  • turnusy rehabilitacyjne,
  • rehabilitację ruchową, psychologiczną, logopedyczną, zajęciową oraz inne terapie wspomagające rozwój psychoruchowy, które nie są dostępne w ramach NFZ,
  • zakup niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego oraz ortez,
  • edukację i pomoc dydaktyczną dla Mikołaja.

Fundacja Zdążyć z Pomocą ma także status organizacji pożytku publicznego, dlatego można także podarować Mikołajkowi 1% podatku.

KRS 0000037904

Cel szczegółowy: 32102 Muchowski Mikołaj

 

POMOC NIEFINANSOWA czyli COŚ OD SIEBIE:

Pomyśleliśmy, że czasem chciałoby się pomóc, ale przecież nie zawsze są możliwości finansowe… Moglibyśmy zatem stworzyć coś na kształt charytatywnej licytacji na rzecz Mikołajka. Można by licytować rzeczy, które byście chcieli przekazać dalej i w ten sposób pomóc Mikołajowi. Mogłyby być to także jakieś małe eventy lub coś, co potraficie zrobić… Niebawem mam nadzieję, uda nam się znaleźć łatwy sposób, aby te licytacje zamieścić w internecie. Ale to jeszcze przed nami!

Ja już dziś oferuję piękną portretową fotograficzną sesję jesienną. Może ktoś chciałby ze mną powędrować na jesienne łąki w poszukiwaniu światła i kolorów jesieni i tym samym pomóc mojemu maleństwu. Serdecznie zapraszam 🙂

Jeśli macie także pomysły, w jaki sposób moglibyśmy wspierać Mikołaja, piszcie i dzwońcie! Każdy pomysł przyjmiemy, za każdy bardzo bardzo dziękujemy.

 

POMOC PRZYJACIELSKA:

Mikołaj potrzebuje przede wszystkim Was, przyjaciół, ludzi, którzy go zaakceptują takim jakim jest, którzy będą dla niego serdecznymi przyjaciółmi, wpadną czasem na herbatkę i pogaduchy, będą cieszyć się razem z nami z jego małych i dużych sukcesów… Nie mamy jeszcze doświadczenia z niepełnosprawnością i dopiero wszystkiego się uczymy, dlatego każda rada czy wskazówka będzie dla nas na wagę złota. Dziękujemy, że jesteście, że pamiętacie o nas, że myślicie o Mikołajku… Czasem boję się dalekiej przyszłości, ale gdy czuję, że nie jesteśmy sami, boją się dużo mniej.

Bo RAZEM MOŻNA WIĘCEJ <3

Leave a Reply